RSS Feed

Sport

Birkózó vb: céltudatos és sikerre éhes a női válogatott

Birkózó vb: céltudatos és sikerre éhes a női válogatott Ritter Árpád, a női válogatott szövetségi kapitánya érett birkózást vár versenyzőitől az októberi budapesti birkózó-világbajnokságon, melyen várhatóan mind a tíz kategóriában lesz hazai induló a mezőnyben.

Visszavonul a magyar kick-box legenda

Visszavonul a magyar kick-box legenda Befejezi pályafutását minden idők legeredményesebb kick-box versenyzője, a magyar Mórádi Zsolt. A 30 éves klasszis a novemberi budapesti világbajnokságon két aranyérmet is nyert, ezzel összesen tíz vb-elsőséggel büszkélkedhet. Ennyit a sportág története során rajta kívül soha senkinek nem sikerült szereznie. Mórádi Zsolt visszavonulását követően sem szakad el a kick-box világától.

Öttusa Eb: hazai éremesély több számban

Öttusa Eb: hazai éremesély több számban A hagyományok és az idei eredmények alapján is több számban lesz magyar éremesély a kedden kezdődő székesfehérvári öttusa Európa-bajnokságon.

Férfi tenisz-világranglista: Djokovic újra az első tízben

Férfi tenisz-világranglista: Djokovic újra az első tízben A volt világelső Novak Djokovic wimbledoni győzelmének köszönhetően újra bekerült a top tízbe a férfi teniszezők világranglistáján.

Karnyújtásnyira volt csak a dobogótól Kiss Norbert

Karnyújtásnyira volt csak a dobogótól Kiss Norbert Értékes pontokat szerzett a kamion-Európa-bajnokság negyedik hétvégéjén Kiss Norbert. A kétszeres Európa-bajnok kamionversenyző a szombat délelőtti időmérőn az ötödik helyet szerezte meg a superpole-ban, majd mindkét versenyen hajszállal maradt csak le a dobogóról a Dunaszerdahely melletti Szlovákia Ringen.

Djokovic a férfi bajnok

Djokovic a férfi bajnok Novak Djokovic nyerte meg a wimbledoni tenisztorna férfi egyes versenyét: a vasárnapi döntőben három szettben legyőzte a dél-afrikai Kevin Andersont.

Hosszú Katinka ismét Dave Salóval dolgozik együtt

Hosszú Katinka ismét Dave Salóval dolgozik együtt A SwimSwam amerikai internetes magazinnak Hosszú mondta el, hogy Los Angelesben tréningezik Salóval. A tréner egészen 2012-ig irányította Hosszú felkészülését. A lap úgy értesült, hogy a 29 éves, hétszeres világ- és 13-szoros Európa-bajnok úszó az augusztusi glasgow-i Európa-bajnokságig kérte fel Salót a munkára.

Simán kikapott a spanyoloktól a magyar női válogatott

Simán kikapott a spanyoloktól a magyar női válogatott A címvédő magyar női vízilabda-válogatott 13-9-re kikapott a házigazda Spanyolország csapatától a Barcelonában zajló Európa-bajnokság csoportkörének első fordulójában, szombaton.

Kopasz, Kozák, Balla és két páros ismételt

Kopasz, Kozák, Balla és két páros ismételt A kajakos Kopasz Bálint és Kozák Danuta, a kenus Balla Virág, valamint a Hajdu Jonatán, Fekete Ádám kenus és a Mozgi Milán, Somorácz Tamás kajakos duó is megismételte az első versenyen aratott győzelmét Szolnokon, a kajak-kenusok második világbajnoki válogatóján, melynek szombati napján kilenc döntőt rendeztek.

Klein Dávid és Suhajda Szilárd csúcsmászásra készül

Klein Dávid és Suhajda Szilárd csúcsmászásra készül Készül a csúcsmászásra Klein Dávid és Suhajda Szilárd. Amennyiben kedvező marad az időjárás, a magyar hegymászók július 15-én, vasárnap hajnalban elindulnak és három nappal később elérhetik a Gasherbrum I 8080 méteres csúcsát.

Döntőbe jutott a magyar válogatott

Döntőbe jutott a magyar válogatott A magyar válogatott bejutott a Debrecenben zajló női junior kézilabda-világbajnokság szombati döntőjébe, miután a péntek esti elődöntőben 30-25-re legyőzte a Koreai Köztársaság csapatát.

Kazincbarcikán zárul az idei Tour de Hongrie

Kazincbarcikán zárul az idei Tour de Hongrie Látványos, 127 kilométeres Kazincbarcika-Kazincbarcika szakasszal zárul az idei Tour de Hongrie. A nemzetközi mezőny így két napot tölt Borsod-Abaúj-Zemplén megyében, a Bükkben, a Bükk lábánál. Ezzel is szeretnénk minél több amatőr bringást csábítani ebbe a régióba.

A Ferencváros nem szerzett előnyt

A Ferencváros nem szerzett előnyt A Ferencváros 1-1-es döntetlent játszott az izraeli Makkabi Tel-Aviv csapatával a labdarúgó Európa Liga-selejtező 1. fordulójának első mérkőzésén, csütörtökön a Groupama Arénában, a vendégek a 91. percben egyenlítettek.

Glasgow - Öt számban nevezték Hosszú Katinkát

Glasgow - Öt számban nevezték Hosszú Katinkát Sós Csaba, a magyar úszóválogatott szövetségi kapitánya öt versenyszámban benevezte Hosszú Katinkát az augusztusi, glasgow-i Európa-bajnokságra. "Tiszteletben tartjuk Katinkának azt a döntését, hogy a végsőkig kivár, így lehet, hogy csak a végső határidő előestéjén erősíti meg az előzetes nevezéseket" - nyilatkozta az SzPress Hírszolgálatnak a kapitány.