RSS Feed

Kozma Dominik és Németh Nándor is elődöntős

mti - 2018. 08. 04. 12:22:52 Nagyobb szöveg Kisebb szöveg Cikk küldése e-mailben Nyomtatóbarát változat

A Glasgow-ban zajló 34. úszó Európa-bajnokság második napján a délelőtti selejtezők során férfi 100 méter gyorson Kozma (49.11) és Németh (48.93) bejutott a középdöntőbe, Holoda és Bohus viszont nem ment tovább. Női 100 méter mellen Sztankovics Anna 1:08.05-tel összesítésben a 11. helyen továbbjutott a szám középdöntőjébe, Sebestyén Dalma 1:10.21-gyel a 35. legjobb időt úszta, ez nem ért elődöntőt.

A nap első számában, a férfi 100 méter gyors hatodik futamában Holoda Péter 49.96-tal a negyedik helyen zárt, ezzel nem jutott tovább. Kozma Dominik a 4. (49.11), Bohus Richárd (49.71) a nyolcadik lett a nyolcadik előfutamban – Kozma a 12. helyen bejutott az elődöntőbe, Bohus nem ment tovább.
Németh Nándor a versenyében remekül kezdett, az első helyen fordult, a magyar végül 48.93-as idővel a harmadik helyen csapott a célba, ezzel összesítésben a 9. legjobb idővel ott lesz a középdöntőben.
Női 100 méter mellen Sztankovics Anna 1:08.05-öt úszott, míg Sebestyén Dalma 1:10.21-et. Sztankovics összesítésben a tizenegyedik helyen bement az elődöntőbe, Sebestyén a 35. lett ami nem volt elég a továbbjutáshoz.
A férfi 200 méter pillangón Milák Kristóf megnyerte a futamát, 1:54.17-tel ráadásul összesítésben is az első helyen végzett! Kenderesi Tamás a második előfutamban 1:54.91-gyel az élen zárt, összesítésben Milák mögött a második legjobb idővel elődöntőzhet.
ÚSZÁS
Európa-bajnokság, Glasgow, 2. nap, előfutamok
Férfi 100 m gyors: Kozma Dominik 49.11-gyel összesítésben a 12. helyen jutott tovább, Németh Nándor (48.93) kilencedikként ott lesz a középdöntőben. Holoda Péter (49.96) a 33. lett,  Bohus Richárd 49.71-gyel a 24. helyen zárt, ők ezzel nem jutottak tovább.
Női 100 m mell: Sebestyén Dalma 1:10.21-gyel összesítésben a 35. lett, ami nem ért középdöntőt, Sztankovics Anna 1:08.05-gyel, 11. helyen elődöntős.
KÉSŐBB
Férfi 200 m pillangó: (Biczó Bence, Cseh László, Kenderesi Tamás, Milák Kristóf)
Női 50 m hát: (Burián Katalin, Ilyés Laura Vanda)
Mix 4x200 m gyorsváltó: (Magyarország)
Férfi 1500 m gyors: (Gyurta Gergely, Lakatos Dávid)